Wyplatanie makram - relacja z cyklu warsztatów

 

Warsztaty makramowe to czas pracy twórczej, podczas której każda osoba tworzy swój projekt makramowy blisko z innymi początkującymi twórcami. Warsztaty integrują̨ oraz pozwalają̨ stworzyć niepowtarzalną atmosferę̨. Makrama niesamowicie wciąga i pobudza kreatywność. Pozwala tu i teraz skupiać swoją uwagę na wykonywanych splotach.

Spotykałyśmy się trzykrotnie w kobiecym gronie w przestrzeni pełnej dobrej energii. Oprócz nauki podstawowych splotów dzieliłyśmy się doświadczeniami, miejscami gdzie czerpiemy inspiracje, literaturą i życiowymi historiami. Najbardziej niesamowitą sprawą jest to, że każda makrama wyszła inna. W skład każdej z nich wchodzi osobowość i styl twórcy. To jest w tym najcudowniejsze! Taki sznurkowy podpis nas samych.

Plecenie sprawia mnóstwo radości, a dodatkowo wycisza i relaksuje. Dzięki temu,
że skupiamy się na jednej czynności, nasze myśli mogą się spokojnie zorganizować i złapać odpowiedni rytm. Makrama to pretekst do zrobienia czegoś dla siebie, do wyjścia z domu, do spotkania z innymi kobietami, do bycia blisko.

Te warsztaty dały nam kolejny pretekst do spotkań. Spontanicznie powstał pomysł do podzielenia się tym dobrem. Do końca roku będziemy wyplatać wspólną makramę, która zostanie zlicytowana na kiermaszu na rzecz WOŚP.

Dużo dobra, dużo bliskości i dużo pozytywnej energii - energii niesamowitych kobiet.

Takie to były warsztaty…

--------------------------

Zadanie „Z biblioteką – bliżej kultury” realizowane jest w projekcie Narodowego Centrum Kultury w ramach konkursu BLISKO (2021-2022).

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

 

red. I.Szafran-Frankowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: