Z biblioteką – bliżej kultury

 

grafika- zbiblioteka bliżej kultury


Moc działań dla dzieci, młodzieży i dorosłych w naszej Bibliotece! Bezpłatne warsztaty, spotkania, konkursy i szkolenia!


W 2022 roku kontynuujemy realizacje zadania “Z biblioteką – bliżej kultury” w ramach programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury BLISKO – Biblioteka/ Lokalność/ Inicjatywy/ Społeczność/ Kooperacja/ Oddolność. Jego celem jest wzmocnienie potencjału polkowickiej Biblioteki, jako instytucji jednoczącej społeczność lokalną, poprzez angażowanie jej w aktywne uczestnictwo w działaniach kulturalnych i promujących czytelnictwo. Projekt rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku i potrwa do końca bieżącego roku.


Nasze działania wzmocnią rolę Biblioteki jako “trzeciego miejsca” angażującego społeczność lokalną. Do udziału w projekcie zapraszamy  lokalną społeczność oraz partnerów, którzy będą wspierać nasze inicjatywy na rzecz promowania kultury i czytelnictwa.


Rozkład jazdy na rok 2022:


„Polkowice – nasze zdjęcia – nasze ślady” – inicjatywa na warsztaty literackie
Cykl działań skierowany do mieszkańców Gminy Polkowice obejmujący: warsztaty pamiętnikopisarskie dla dorosłych, wieczory wspomnień, spisywanie wspomnień, warsztaty literackie dla młodzieży.
„Spotkania z pasją” – inicjatywa na warsztaty artystyczne
Cykl artystycznych warsztatów i wykładów obejmujących: spotkania ze sztuką, spotkania z akwarelą, spotkania z architekturą, spotkania z florotypią skierowane do osób dorosłych i młodzieży z Gminy Polkowice.
„Naturalnie w Bibliotece”– inicjatywa na warsztaty rękodzielnicze
Cykl warsztatów dla mieszkańców Gminy Polkowice z zakresu: tworzenia kosmetyków naturalnych, wyplatania makram oraz tworzenia ekodetergentów.
“Bliżej autora”
Spotkania autorskie w szkołach oraz konkurs czytelniczy dla uczniów klas III szkoły podstawowej.
“Zabawy językowe”
Spotkania autorskie dla przedszkolaków.
“Bliżej sztuki”
Konkurs plastyczny.
Szkolenia / warsztaty dla rodziców, nauczycieli, Bibliotekarzy.
 
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na stronie: https://polkowice.eu/wiadomosci-z-gminy/100-tysiecy-zlotych-dla-biblioteki/
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Zadanie „Z biblioteką – bliżej kultury” realizowane jest w projekcie Narodowego Centrum Kultury ramach konkursu BLISKO (2021-2022).
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: